Programma Dag van de Dans 2021 Podium19, Online, Offline

P.A.R.T.S. & Benjamin Vandewalle - PublicPieces - foto Sien Verstraeten

Programma Dag van de Dans 2021
Zaterdag 24 april 


KIJK NAAR PODIUM19 (van 13u t/m 01u)

Programma Podium19

Vanaf 13u

Dansmakers van morgen I - Zoë Demoustier (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)
Lancering campagne 'Zie ons dansen' (Danspunt)
Moteur Synchrone - Jamie Lee & Stanislav Dobak (Danspunt, Passerelle, fABULEUS)
Eigen weg, de invloed van dans in een jong leven - Olympe Tits & Mathias Pico
Dansmakers van morgen II - Hernan Mancebo Martinez & Samuel Baidoo (Nat Gras) (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)
Level Q - LAP vzw
Dansmakers van morgen III - Karolien Verlinden (Tuning People) (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)
Rauw in Ramallah - kabinet k & Jan Bosteels
Au Suivant - Bérengère Bodin i.s.m. Philippe Piffet (Danspunt, Passerelle, fABULEUS & Concertgebouw Brugge)
TRIBUNAL DIGITAL - Ballet Dommage (& BRONKS)

Vanaf 17u 

Dansmakers van morgen IV - Collectief Sidewards & Zach Swagga (RADAR) (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)
Dansen is Le(u)ven - STRAATRIJK
Seasons 4.0 - Junior Ballet Antwerpen
Dansmakers van morgen V - Platform In de Maak (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)
Vaders dragen - There There Company
Soirée d'Etudes - Cassiel Gaube (& hiros)
Dansmakers van morgen VI - Oskar Stalpaert (Platform K)
Before We Go - Damaged Goods/Meg Stuart (& DERIVES)

Vanaf 21u

Any Attempt Will End in Crushed Bodies and Shattered Bones - Jan Martens/GRIP, Dance On Ensemble, deSingel, Lukas Dhont
Dansmakers van morgen VII - Cherish Menzo (GRIP) (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)
Moving Ballads - Femke Gyselinck (WIELS, VOO?UIT)
Dansmakers van morgen VIII - Lucas Kantingala (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)
Choreolab - Opera Ballet Vlaanderen
Dansmakers van morgen IX - Lisa Vereertbrugghen (Zoë Demoustier, De Zendelingen & Dag van de Dans)


KIJK ONLINE (workshops, livestreams, Facebookpagina Dag van de Dans)

Online Programma

Dag van de Dans deelt op zaterdag 24 april 2021 via haar Facebook nog tal van online initiatieven, videomateriaal en portretten.
Volg onze social media en ontdek nieuw & jong werk:

Dansfilm “Unfolding An Archive” - Zoë Demoustier i.s.m. STUK - Huis voor Dans, Beeld & Geluid 
Dansfilm “Just a Minute, Please” - Are-Ching Man
Dansfilm "STRETCH / TIMEMONOCHROMES Episode 1 Drei Chorales" - Isabella Soupart
(B)its of Dance 2021 (Concertgebouw Brugge, Cultuurcentrum Brugge, KAAP)- portretten van Milo Slayers & Kinga Jaczewska
Dansfilm “Hoofdstedelijke Kunstacademie (Brussel) Danst”
Portretten van dansers van STRAATRIJK (Leuven)
Portretten door Klara Pompidou - Daniel Linehan, Nadine Baboy, Les Mybalees
DRAAI (filmproject Tout Petit) - Tout Petit, There There Company, Collectief dOFt, Collectief Verlof
CC De Werf (Aalst) lanceert #dansenindewerf- via een online dance tutorial o.l.v Jeny BSG kan iedereen zijn dansmoves delen op Dag van de Dans (https://www.ccdewerf.be/nl/nieuws/afro-dance-tutorial-met-jeny-bsg/218/)
Lancering campagne Danspunt “Zie ons dansen” (videoclip)

Livestreams & workshops op andere kanalen:

Moving Ground, Danskant & TRIX

Programma (online workshops):
10u - 11u: kleuter + ouderworkshop & performance Berenjacht door Joyce van Danskant en Melany van Moving Ground
11u30 - 12u30: Creatieve dansworkshop "voor de façade”
14u - 15u: Hiphopworkshop door Evelyn Pols
15u30 - 16u30: volksdans door Joyce van Danskant
17u - 18u: inclusieve dansperformance door Bjorn Vervecken, Gaëlle Callewaert en Krankk.

Info:
Ticketverkoop (5 euro per sessie of 10 euro hele dag) start op 9 april op www.movingground.be/webshop

Dag van de Dans online: Destelheide danst - Ultima Vez & Moosss

Programma (online workshops): 
10:00 - 12:00 Sessie 1 Poëtische improvisatie met Laura Arís 
14:00 - 15:30 Sessie 2 Vorming Crea(c)tief door Mooss vzw
Hele weekend: Toegang tot dansfilm Blush van Ultima Vez

Info:
Prijs? 10 euro
Extra? Met je inschrijving krijg je het hele weekend gratis toegang tot de gerenommeerde dansfilm Blush van Ultima Vez
Ben je helemaal overtuigd? Schrijf je snel in via deze link: https://www.destelheide.be/nl/ontmoeten/evenementen/dag-van-de-dans/inschrijvingsformulier/

BOZAR 

16u livestream FLY (Sidney Leoni) (crosslink Facebookpagina Dag van de Dans)

Info:
tickets
https://www.bozar.be/nl/activities/174431-dag-van-de-dans

Peeping Tom

Programma (online workshops):
11u30 - 13u30: Masterclass Maria Carolina Vieira
15u - 17u: Tools & Techniques on how to approach text on the stage by Lauren Langois

Info:
gratis workshops
info@peepingtom.be

CC Jacques Franck

18u livestream MUTANTE (t.r.a.n.s.i.t.s.c.a.p.e.) 

Info:
url naar livestream volgt later

Marco Torrice, Melting Pot

21u online toonmoment Melting Pot (i.s.m. KunstZ, ISAC Institut Supérieur des Arts et Chorégraphies, wpZimmer, workspacebrussels, Koninklijk Conservatorium Antwerpen, KAAP, STUK - Huis voor dans, beeld & geluid en de Vlaamse Overheid)

Info:
meer info & link naar livestream (crosslink Facebookpagina Dag van de Dans)


OFFLINE & OUTDOORS (installaties, verrassingsinterventies, ...)

Antwerpen, Zomer van Antwerpen (Zomerfabriek)

Programma:
FLAVA FLAVA/ DAG VAN DE DANS 2021 @Zomerfabriek (9u30 - 20u)
gratis met reservering (georganiseerd door VZW A.M.I.G.O en Zomerfabriek/Zomer van Antwerpen)

9u30 - 12u30 Hip Hop School (4 workshops)

9.30-10.00u: Sandra Delgadillo (Urban warm-up)
10-10.30u: Estelle Ebenga (Hip Hop)
10.45-11.15u: Groofy (Locking & popping)
11.45-12.15u: B-girl Mad Max (Breakdance)
12.15-12.30: Pop-up dansvoorstelling

doorlopend Visual Urban Landscapes, Live Painting door Miss Yena  & urban expositie; doelpubliek: Kinderen(-13j) met een begeleider en +13

16u - 20u The Platform

16-17u: Urban Panel met Estelle Ebenga, Groofy, B-girl Mad Max, Sandra Delgadillo & Dj Kisa 
17-18u: Dans performances van  Estelle Ebenga, Groofy, B-girl Mad Max & Moving Forward Dance°
18-20u : Dj's Kisa & friends

doorlopend Visual Urban Landscapes, Live Painting door Miss Yena & urban expositie; doelpubliek: 13+

Brussel

PartsPublicPieces, ongrijpbare duetten/interventies die zich verplaatsen door de Stad Brussel door studenten van P.A.R.T.S. (onder leiding van Benjamin Vandewalle)

@De Markten
9u - 22u: ‘ongoing wall projection’ van ‘Secret City’ & ‘Wall to Wall’ van Lamprinou Astero Styliani

Info:
* Secret City - officiële selectie FIFA International Festival of Films on Art (Montreal), Lift OFF Sessions (Londen) - won Best Experimental -LAFA (Los Angeles), Grand Jury Award-ONIROS (New York), Grand Jury Award NYIFA (New York), Recognition of Creativity Award AIFF (India) - eervolle vermelding International Monthly Art Festival (Athene)
**Wall to Wall won Best experimental Milano Film Awards, Grand Jury award AIFF (India) - eervolle vermelding New Cinema (Lissabon)

@Molenwest
10u - 13u: Atelier Quartier (-12) in openlucht olv Adnane Lamarti (initiatief van Ultima Vez)

@Studio's Ultima Vez
11u - 17u: Expo - wandelparcours doorheen gebouw met video’s, foto’s en een live performance (te zien vanop afstand uit een raam) van Ultima Vez artiesten

Info:
gratis 

@ZSenne Art Lab  & @Place De-Brucker
12u - 19u: Live ‘online performance of the public webcam’ met Asher Lev & Irina Lavrinovic & screening outside ZSenne Art Lab, 

Info:
gratis

@Hoofdstedelijke Kunstacademie Brussel(locatie Nieuwland)
14u - 16u: dansworkshops vanaf 11 jaar Urban (Nico Van Kerckhoven), Hedendaags (Saskia De Ronde), Klassiek (Laurence Mottez)

Info:
inschrijven per mail voor 23 april ’21 naar academie@brucity.education

@Kaaistudio's
14u - 19u: workshop David Freeman (Damaged Goods)

Info:
max. 14 deelnemers (professionele dansers), gratis, inschrijven via julie@damagedgoods.be (voor 18 april)

@KANAL Centre Pompidou
15u - 18u: installatie ‘The Blue Piece’ van Great Investment

Info:
maakt deel van de huidige expo ‘IT NEVER ENDS - PART 2’ van John M Armleder & Guests vrije toegang met expo ticket

Gent & Leuven

Dancity (dansante wandeling door de stad), WISPER, meer info

Genk

@C-MINE
Doorlopend 'Physical Podcast' van Judith Clijsters (i.s.m. Passerelle)

Info:
meer info


WEEK V/D DANS ’21

Brussel

22 & 23.04
semi-publieke verrassing interventies van studenten P.A.R.T.S. in tuinen van woonzorgcentra in Vorst en omstreken (onder voorberhoud)
 

25.04 13u t/m 16u 
Dansant parcours (20-30 min) door BabyLab Bazaar Collectif, Espace Chassart Van Volxemlaan 400 1190 Vorst, gratis/vrije bijdrage, babylabbazaar.be

25.04 9u t/m 22u
De Markten, screenings op de muren van de inkomhal van 'Secret City' & 'Wall to Wall' van Lamprinou Astero Styliani


MEI ‘MAAND V/D DANS '21’ ONLINE & OFFLINE

Dag van de Dans, zaterdag 24.04, is het startschot van de campagne “Zie ons dansen” van Danspunt en loopt een hele maand. 

In mei ‘21 wordt de dansfilm van Cie Woest en acht jongeren (in samenwerking met FARO, Dag van de Dans, Stad Hasselt en CCHA) gelanceerd. Deze film werd gemaakt op een Hasseltse erfgoedlocatie in het kader van Dag van de Dans en Erfgoeddag en opgenomen op zaterdag 24 en zondag 25 april.

les ballets c de la b (Gent) organiseert in mei ’21 in haar studio’s op de BIJLOKE 'Who Wants to Dance with Me' - een hele maand acties en expo’s, de toeschouwer wordt uitgenodigd om terug van dans te genieten (meer info)


Moesten hun activiteit helaas annuleren ... 

M HKA, Stedelijke Academie Lier, Les Brigittines, danscentrumjette/MoVart, Junior Ballet Antwerpen, CC/Casino Koksijde, CC Sint-Niklaas, Cassiel Gaube (& hiros), Schouwburg Kortrijk, Passerelle, Kunstencentrum BUDA (Kortrijk), Lisbeth Gruwez & Claire Chevalier (Voetvolk), Katerina Andreou, Zeppelin Bend, Alexander Vantournhout, CC Ter Vesten, kabinet k (i.s.m. hetpaleis, LOD & Thomas Smetryns), Dans in Brugge (Concertgebouw Brugge, KAAP, Cultuurcentrum Brugge), Vera Tussing, CC De Adelberg, Carli Gellings (i.s.m. fABULEUS), Dansstudio Arabesque, KC Nona, Meytal Blanaru & Kinga Jaczewska, CC De Schakel (Waregem), Collectief Elan(d), ccBe (Antwerpen, Berchem), Katrien Oosterlinck, wpZimmer, Steven Michel (GRIP), Koen Depreter, Leietheater (Deinze), Anneleen Keppens, Beursschouwburg, Lisa Vereertbrugghen, Kaaitheater, EC/CE, Oumar Diallo & Djimi Kahunda Kikonda, Theatre Marni (D-festival), Karen Hendrickx, Justine Coppette & Noëlle Lahaye, KAVKA, BAMP, KVS, Seppe Baeyens (Ultima Vez), Kaori Ishiguro, Opinion Public (Victor Launay, Sidonie Fosse, Etienne Bechard, Johann Clapson, Tom Vincke), BE FLAT (Ward Mortier, Thomas Decaesstecker), t.r.a.n.s.i.t.s.c.a.p.e, FAMEUS, Jo-An Lauwaert, dAnsbeeLd (Gewestbos Ravels), Anna Karenina Lambrechts (Provinciaal Domein Kessel-Lo), Julien Carlier & Lezarts urbains asbl, STRAATRIJK, Wild Gallery Working Space, Isabella Soupart, Rosslyn Whytes & Claire Hubert, LAP vzw, hetpaleis, Tic Tac Art Centre, Needcompany, Museum Dr. Guislain, TALK vzw, GC De Maalbeek, hiatus, STUK - Huis voor dans, beeld & geluid ...